Back to Question Center
0

"Web Scraping" su "Semalt Expert"

1 answers:

"Web scraper", dar vadinamas žiniatinklio surinkimu, yra metodas, naudojamas išgauti duomenis iš svetainių. Interneto rinkimo programinė įranga gali pasiekti žiniatinklį tiesiogiai naudodama HTTP arba žiniatinklio naršyklę. Nors procesą gali įdiegti rankiniu būdu programinės įrangos vartotojas, paprastai šis metodas apima automatizuotą procesą, įdiegtą naudojant žiniatinklio tikrinimo programą arba robotą.

"Web scraping" yra procesas, kai struktūrizuoti duomenys yra nukopijuoti iš žiniatinklio į vietinę duomenų bazę, skirtą apžvalgoms ir išieškojimui. Tai apima svetainės parsisiuntimą ir jo turinio ištraukimą. Puslapio turinys gali būti analizuojamas, ieškomas, pertvarkomas ir jo duomenys nukopijuoti į vietos saugojimo įrenginį - дешевая точка доступа.

Tinklalapiai paprastai yra pagaminti iš teksto paremtų žymėjimo kalbų, tokių kaip XHTML ir HTML, kurių abiejuose tekste yra daug naudingų duomenų. Tačiau daugelis šių svetainių buvo sukurtos galutiniams galutiniams vartotojams, o ne automatizuotam naudojimui. Tai yra priežastis, dėl kurios buvo sukurta programinė įranga.

Yra daug būdų, kurie gali būti naudojami veiksmingam žiniatinklio grandymo būdui. Kai kurie iš jų buvo išsamiau aprašyti toliau:

1. Žmogaus kopijavimas ir įklijavimas

Kartais net geriausias interneto šveitimo įrankis negali pakeisti žmogaus rankinio kopijavimo ir įklijavimo tikslumas ir efektyvumas..Tai dažniausiai taikoma situacijose, kai svetainėse nustatomos kliūtys, trukdančios automatizuoti mašiną.

2. Teksto šablono atitikimas

Tai gana paprastas, bet galingas metodas, naudojamas duomenims iš tinklalapių išgauti. Jis gali būti pagrįstas UNIX grep komanda arba tik tam tikros programinės kalbos reguliaraus išraiškos priemonėmis, pavyzdžiui, "Python" arba "Perl".

3. HTTP programavimas

HTTP programavimas gali būti naudojamas ir statiniams, ir dinaminiams tinklalapiams. Duomenys išgaunami siunčiant HTTP užklausas nuotoliniam žiniatinklio serveriui, kai naudojamas lizdo programavimas.

4. HTML Parsizavimas

Daugelyje svetainių dažniausiai sukuriama didelė puslapių rinkinys, sukurtas dinamiškai iš pagrindinio struktūros šaltinio, pavyzdžiui, duomenų bazės. Čia panašios kategorijos duomenys yra užkoduoti į panašius puslapius. HTML analizėje programa paprastai aptinka tokį šabloną tam tikrame informacijos šaltinyje, išgeria jo turinį ir tada verčia jį į formos partnerį, vadinamą apvyniojimu.

5. DOM analizavimas

Šioje technikoje programa įterpiama visaverčioje žiniatinklio naršyklėje, pvz., "Mozilla Firefox" arba "Internet Explorer", norint gauti dinaminį turinį, sukurtą kliento scenarijaus. Šios naršyklės taip pat gali ištirti tinklalapius DOM medyje, priklausomai nuo programų, kurios gali išgauti dalis puslapių.

6. Semantinis anotacijos pripažinimas

Puslapiai, kuriuos ketinate išvalyti, gali apimti semantines žymes ir anotacijas ar metaduomenis, kurie gali būti naudojami konkretiems duomenų fragmentams rasti. Jei šie komentarai yra įterpti į puslapius, šis metodas gali būti laikomas ypatingu DOM analizavimo atveju. Šie komentarai taip pat gali būti suskirstyti į sintaksės sluoksnį, o po to juos saugoti ir tvarkyti atskirai nuo tinklalapių. Tai leidžia skreperiams nuskaityti duomenų schemą, taip pat komandas iš šio sluoksnio, kol jie naikina puslapius.

December 6, 2017
"Web Scraping" su "Semalt Expert"
Reply