Back to Question Center
0

Kaip vertinti "Amazon" produktų paiešką kaip didžiojo laiko pardavėjas?

1 answers:

Kiekvienas didelis internetinis pardavėjas žino, kaip vertinti "Amazon" produkto paiešką. Svarbu, kad ten nebūtų jokio kito būdo išgyventi kaip aktyvus pardavėjas, nebent jūs darote viską, kad pagerintumėte savo produktų pozicijas paieškoje, kad vis daugiau žmonių pamatytų tai.Tačiau atkreipkite dėmesį, kad, nuolat keičiantis A9 paieškos reitingavimo algoritmą, "Amazon" rinkoje reikia nuolat prisitaikyti prie naujos realybės. Nepaisant to, yra įrodytas būdas, padedantis jums suprasti, kaip vertinti "Amazon" produktų paiešką, kad jūsų siūlomi pardavimai ten būtų visada vertinami kaip liūto dalis jūsų tikslinėje auditorijoje.Ir toliau aš parodysiu, kaip atlikti geriausią užduotį - hr management access database.

Kaip vertinti "Amazon" produktų paiešką

Prieš ką nors kitą turėsite nustatyti pagrindinį potencialiai laimėjusių raktinių žodžių rinkinį. Kad atliktumėte šią užduotį, rekomenduoju naudoti "Raktinių žodžių planavimo priemonę", numatytą "Google" numatytąjį raktinių žodžių tyrimų įrankį, prieinamą laisvai prieigai. Rimtai, šis geras senas internetinis pagalbininkas yra puikus pradinis taškas, kad galėtumėte pradėti analizuoti pagrindinius tikslinius raktinius žodžius ir ilgosios paieškos paieškos žodžius. Kai tai bus padaryta, jums reikės išplėsti savo didžiulį sąrašą į neabejotinai trumpesnį kontrolinį sąrašą, kuriame yra tik tik privalomi raktiniai žodžiai. Taip, tai gali atrodyti gana nelengvas ir daug laiko reikalaujantis uždavinys, bet, laimei, yra daug įvairių įrankių, specialiai pritaikytų išsamiam "Amazon" raktinių žodžių tyrimui.

Štai kur galite rinktis iš: Sellics (geriausias ankstyviausiems Amazonės raktinių žodžių tyrimų etapams), Sonar (gerai atrasti visus vertingus raktažodžius, reikalingus jūsų produktui įvertinti), LSI Graph (nemokamas įrankis, Labai naudinga suprasti, kaip vertinti "Amazon" produkto paiešką - automatiškai sugeneruoti raktinių žodžių pasiūlymai, susiję su jūsų produktų kategorija arba atskira prekė, kurią turite parduoti ten), "Moz" (originali paieškos optimizavimo paslauga, sukurta tiksliam tiksliniam turiniu optimizavimas atitinkamiems raktiniams žodžiams), tezauras (taip, rimtai, tai yra viena iš labiausiai nepakankamai vertinamų raktažodžių tyrimų priemonių, ypač "Amazon" - kodėl gi ne naudoti jį savo konkurenciniam pranašumui, tiesa?).

Ir čia yra likusi naudota įrodyta parinktys ir praktinis pasiūlymas gerai vertinti "Amazon" produktų paiešką, net jei jūs vis dar tik pradedantysis internetinis verslininkas, galbūt parduodantis ten pirmą kartą:

  • Nedvejodami siūlyti nuolaidas ar keletą tikrai nuostabių pasiūlymų - tai iš tikrųjų nenuosekli būdas pagerinti produkto konversijas nuo pat pradžių.
  • Įsitikinkite, kad patenkinate savo klientais (stebėkite savo žvaigždžių reitingus ir užsakymų defektų rodiklius ten).
  • išlaikyti tinkamą produktų atsargų prieinamumą.
  • Nors tai yra gana sunku visiškai kontroliuoti, aš primygtinai rekomenduočiau daugiau dėmesio skirti jūsų kliento išėjimo normai. Tai labai svarbi metrika, ypač kai vertinama jūsų produktų reitingas "Amazon" elementų paieškoje.
December 22, 2017